توانبخشی نخاعی

آسیب به نخاع در اثر آسیب دیدگی می تواند دائمی باشد. اگرچه تحقیقات زیادی در زمینه ترمیم و بازسازی نخاع، نویدبخش است، اما در حال حاضر هیچ درمانی وجود ندارد. در غیاب درمان، توانبخشی برای کمک به پیشروی از آسیب از نظر درمانی ضروری است.

پاراپلژی فلج از کمر به پایین و چهار پلژی به فلج تقریباً از شانه به پایین اشاره دارد.

آسیب های نخاعی اغلب در اثر ضربه ای ایجاد می شود که مهره ها را که دیسک های استخوانی تشکیل دهنده ستون فقرات هستند، جابجا می کند. اگرچه بیشتر آسیب‌ها به نخاع آسیب نمی‌رسانند، اما برخی از آنها باعث آسیب جدی می‌شوند. این زمانی اتفاق می‌افتد که بخشی از مهره‌ها به بافت بند ناف پاره می‌شود یا روی اعصابی که سیگنال‌ها را حمل می‌کنند، فرو می‌رود.

در نتیجه، نخاع قادر به انتقال پیام به مغز نیست که بر عملکرد کلی بدن تأثیر می گذارد. این امر در مواردی که آسیب جدی است باعث فلج می شود.

با این حال، اگر آسیب متوسط ​​باشد، معمولاً مقداری احساس یا حرکت در زیر ناحیه آسیب دیده می‌شود. درمان توانبخشی آسیب نخاعی به بیمار کمک می کند تا به مسیر بهبودی بازگردد و عملکرد بدن خود را به حداکثر برساند.

شایع ترین دلایل آسیب نخاعی، تصادفات رانندگی است. آسیب های ورزشی و زمین خوردن از دیگر دلایل آن هستند.

پس از ضایعه نخاعی، برای بهینه سازی بهبودی و شاید سازگاری با روش جدید زندگی، به توانبخشی آسیب نخاعی نیاز دارید.

توانبخشی نخاعی :

  • توانایی در فعالیت های روزمره را بهبود می بخشد.
  • به بیماران کمک می کند تا استقلال خود را بازیابند.
  • ابزارهای لازم را فراهم می کند که می تواند به بهبود سریعتر بیماران کمک کند.

توانبخشی نخاع گزینه درمانی ارجح برای افرادی است که درد و ضربه به نخاع را در نتیجه آسیب یا بیماری تجربه کرده اند.

هدف بهبود دامنه حرکتی مفاصل، افزایش استقامت و به حداکثر رساندن عملکرد است.

توانبخشی نخاعی

زمانی که فردی دچار آسیب نخاعی شود، ممکن است فلج شود، نتواند دوباره راه برود یا به راحتی ارتباط برقرار کند. هر چقدر که این برای بیمار ویرانگر باشد، او یا خانواده او نیز به شدت تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. توانبخشی نخاع اولین قدم برای بازگشت به عملکرد بهتر و بهینه است.

توانبخشی آسیب نخاعی شامل تیمی از متخصصان توانبخشی اختصاصی است که پیشرفت شما را زیر نظر خواهند داشت و راه حل هایی را شناسایی می کنند که به شما در غلبه بر اختلالات کمک می کند. بیماران باید به روند درمانی متعهد باشند و با یک تیم واجد شرایط از درمانگران آسیب نخاعی مانند فیزیوتراپیست ها و کاردرمانگران کار کنند. درمان مداوم و نظارت دقیق به بیماران کمک می کند تا به سمت اهداف خود حرکت کنند.

درمان فردی است و تمرینات و برنامه ها می توانند به تقویت عضلات مرتبط با حرکت کمک کنند. تمرکز بر بازیابی هر چه بیشتر عملکرد است تا بتوانید فعالیت های روزانه مانند غذا خوردن، لباس پوشیدن و مدیریت سایر وظایف را در خانه انجام دهید.

تیم توانبخشی نخاعی ما در مرکز فیزیوتراپی رایبد در دماوند افراد مبتلا به تمام علل آسیب های نخاعی تروماتیک یا غیر ضربه ای، از جمله تومورهای نخاعی، عفونت های نخاعی، سندرم گیلن باره، مولتیپل اسکلروزیس، میلوپاتی ها و … را درمان می کنند.

فیزیوتراپیست های ما آموزش و تجربه لازم را برای رسیدگی به نیازهای توانبخشی یا تجهیزاتی که ممکن است پس از آسیب نخاعی ایجاد شود، دارند.

 

کلمات مرتبط :

توانبخشی آسیب نخاعی – توانبخشی ضایعه نخاعی – فیزیوتراپی آسیب نخاعی – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در دماوند – فیزیوتراپی در پردیس – فیزیوتراپی در گیلاوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید