آسیب های شایع شانه

ساختار مفصل شانه آن را مستعد آسیب می کند. برخی از آسیب های رایج شانه عبارتند از: شانه منجمد، پارگی روتاتور کاف و آرتروز شانه.

درد و ناتوانی شانه نیز می تواند منجر به نیاز به جراحی تعویض شانه شود.

آناتومی مفصل شانه

شانه از سه استخوان تشکیل شده است: استخوان بازو ، تیغه شانه و استخوان ترقوه. شانه یک مفصل توپ و سوکت است. توپ یا سر استخوان بازوی شما در یک حفره کم عمق در تیغه شانه شما قرار می گیرد. این سوکت گلنوئید نامیده می شود.

همه این ساختارها به شانه اجازه می‌ دهند تا از طریق دامنه حرکتی بیشتر از هر مفصل دیگری در بدن بچرخد. با این حال، این افزایش حرکت با افزایش آسیب پذیری در برابر صدمات و آسیب همراه است.

آناتومی مفصل شانه باعث افزایش آسیب پذیری شانه می شود. سر استخوان بازو توسط عضلات و رباط‌ های اطراف مفصل حمایت می‌شود و به درستی قرار می‌گیرد. هرگونه عدم تعادل در این عضلات یا کشیدگی در رباط ها می تواند منجر به آسیب شود.

وضعیت بدن همچنین در عدم تعادل عضلات شانه نقش دارد زیرا شانه های گرد منجر به افزایش سفتی در عضلات جلوی شانه و ضعف در پشت شانه می شود. برای اینکه مفصل شانه بتواند به طور موثر حرکت کند، چندین مفاصل و ماهیچه ها باید به طور هماهنگ کار کنند تا حرکتی صاف و بدون درد را تقویت کنند.

آسیب های شایع شانه

شانه ی یخ زده
شانه یخ زده یک اختلال دردناک و اغلب ناتوان کننده است. اگرچه علت یخ زدگی شانه ناشناخته است، اما درمان های موثری وجود دارد که برای اغلب بیماران موفقیت آمیز است.

تحقیقات نشان می دهد که درمان محافظه کارانه شانه منجمد با استراحت ، دارو و فیزیوتراپی در 90 درصد بیماران موفقیت آمیز است.

عزیزانی که به هر دلیل نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی رایبد در دماوند مراجعه کنند می توانند از خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل دماوند ، پردیس ، گیلاوند و دیگر مناطق اطراف بهره مند شوند.

پارگی لابرال
پارگی لابرال شانه بسیار شایع است اما اغلب شناسایی نمی شود. به این دلیل که برای داشتن یک شانه بدون درد و کاملاً کاربردی، نیازی نیست که لابروم شانه کاملاً سالم باشد. گفته می شود، پارگی می تواند باعث درد مفصل شانه، کاهش قدرت و استقامت در عضلات شانه و کاهش دامنه چرخش داخلی شانه شود.

درمان پارگی لابرال شانه با مدیریت محافظه کارانه از جمله فیزیوتراپی شانه آغاز می شود.

پارگی روتاتور کاف
آسیب های پارگی روتاتور کاف یکی از شایع ترین انواع آسیب شانه است. آنها می توانند هم به صورت حاد و هم از فشارهای مزمن به شانه رخ دهند. درد و ناتوانی قابل توجه در مفصل شانه می تواند ناشی از این نوع آسیب ها باشد.

پارگی روتاتور کاف می تواند از طریق آسیب های استرس مکرر از طریق ورزش، سرگرمی ها، کار و وضعیت های عملکردی نامناسب ایجاد شود. علاوه بر این، پارگی روتاتور کاف ممکن است از طریق ضربه (تصادفات وسیله نقلیه موتوری، سقوط) رخ دهد.

فیزیوتراپیست ها می توانند بلافاصله پس از پارگی روتاتور کاف افراد را ارزیابی و درمان کنند. علاوه بر این، فیزیوتراپیست‌ها می‌توانند مراقبت‌های فیزیوتراپی را هدایت کنند و یک تشخیص را برای شناسایی علل علائم مداوم یک فرد اعلام کنند.

فیزیوتراپی شانه

فیزیوتراپی موثرترین روش در درمان آسیب های شایع شانه است که در کلینیک فیزیوتراپی رایبد در دماوند ارائه می شود. آن دسته از عزیزانی که نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما در مناطق پردیس ، دماوند ، گیلاوند و … بهره مند شوند.

متخصصان ما ابتدا اقدام به ارزیابی دقیق شرایط بیمار و نوع و شدت آسیب دیدگی کرده و بر اساس آن برنامه درمانی منحصر بفردی را در نظر می گیرند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی آسیبهای شانه – فیزیوتراپی شانه یخ زده – آسیبهای شایع شانه – فیزیوتراپی در دماوند – فیزیوتراپی در گیلاوند – فیزیوتراپی در پردیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید