فیزیوتراپی آسیبهای ورزشی : ورزشکاران در تمام سطوح از شرکت در مسابقات خوشحال هستند. اگر یک ورزشکار آسیب دیده هستید، می دانید که چقدر مهم است که به سرعت بهبود پیدا کنید تا بتوانید به انجام کاری که دوست دارید بازگردید. برخی از آسیب های ورزشی اجتناب ناپذیر هستند، ولی ممکن است از آسیب های دیگر پیشگیری کرد. روش های ضعیف تمرینی، عدم آمادگی و گرم کردن ناکافی از دلایل آسیب های ورزشی است. آسیب‌دیدگی اکثرا در طول مسابقات، ورزش‌های سازمان‌یافته، کلاس‌های آمادگی جسمانی یا تمرینات رخ می‌دهد. خواه شکستگی، دررفتگی مفصل، رگ به رگ شدن یا کشیدگی باشد که می خواهید بهبود پیدا کنید، نیاز به فیزیوتراپی دارید.
فیزیوتراپی به افراد کمک می کند تا قدرت و حرکت را در قسمت هایی از بدن پس از آسیب به دست آورند. فیزیوتراپی همچنین می تواند به فرد در تسکین درد کمک کند و از آسیب دائمی و مشکلات مکرر پیشگیری کند.

اکنون می توانید با فیزیوتراپی که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل در دماوند ارائه می شود، به راحتی با فیزیوتراپی در منزل درمان شوید.

این مقاله جزئیاتی در مورد درمان فیزیوتراپی آسیب های ورزشی و انواع آسیب های ورزشی ارائه می دهد. با یادگیری بیشتر در مورد رایج ترین آسیب های ورزشی، ممکن است بتوانید از بروز آنها برای شما جلوگیری کنید.

آسیب های زانو، رگ به رگ شدن، آتل گردن، کشیدگی، عضلات متورم، شکستگی استخوان و دررفتگی از شایع ترین آسیب های ورزشی هستند. برای اطمینان از ایمنی ورزشکار، آسیب ها باید به طور مناسب درمان شوند. بررسی بیومکانیک درگیر در برخی ورزش ها ضروری است.

فیزیوتراپی آسیبهای ورزشی

راه های متداول آسیب دیدن ورزشکاران ؟

بسته به ورزشی که انجام می دهید، میتوانید یک یا چند مورد از این آسیب ها را استفاده کنید:

آرنج تنیس بازان : که به طور رسمی به عنوان تاندونیت شناخته می شود، آرنج تنیس باز هنگامی رخ می دهد که عضلات و بافت همبند اطراف آرنج شما به دلیل استفاده بیش از حد ملتهب می شوند. دیگر مفاصل بدن شما نیز می توانند تحت تاثیر تاندونیت قرار گیرند.

عضله کشیده شده : استفاده بیش از حد از عضلات، به ویژه عضلاتی که پس از یک دوره طولانی تمرین خسته شده اند، می تواند باعث کشیدگی یا پارگی شود. این امر در نواحی گوناگون پاهای شما در حین دویدن مداوم، پریدن و برگشتن به عقب رایج است که نیاز به تمرین زیادی دارد.

آسیب مچ پا : تقریباً هر ورزشکاری که مدت زمان زیادی را صرف دویدن می کند با خطر آسیب دیدگی مچ پا مواجه است. اگر مچ پای خود را پیچ و تاب دهید، می توانید بافت همبند را کشیده یا پاره کنید.

ضربه مغزی : خطر ضربه مغزی در ورزش های تماسی وجود دارد. ضربه مغزی زمانی اتفاق می افتد که مغز شما به دلیل برخورد ناگهانی در جمجمه از بین می رود.

آسیب زانو : پیچ خوردگی یا خم شدن ناگهانی زانو در جهت اشتباه می تواند باعث رگ به رگ شدن یا پارگی زانو شود. پارگی ACL (رباط صلیبی قدامی) یکی از شایع ترین آسیب های زانو در ورزشکاران است.

آتل گردن : یک دوره طولانی مدت می تواند باعث التهاب عضلات و بافت همبند اطراف گردن شما شود.

فیزیوتراپیست باید قبل از برنامه ریزی برای درمان، ساختار آسیب دیده و میزان آسیب را شناسایی و درک کند. بازپروری بازیکن مصدوم باید به طور کامل و منظم انجام شود. با گذشت زمان، روند بهبودی طبیعی بدن از الگوی فاز حاد، فاز تحت حاد و فاز مزمن پیروی می کند.

فاز حاد که امکان التیام و کنترل التهاب را فراهم می کند.
فاز تحت حاد مرحله کنترل حرکت است.
فاز مزمن نیز یک مرحله عملکردی است که در آن ورزشکاران به تدریج از آسیب به برنامه تمرینی باز می گردند.

ورزشکاران و افراد ورزشکار می توانند با گرم کردن و کشش مناسب و کار با فیزیوتراپی آسیبهای ورزشی از برخی آسیب های ورزشی جلوگیری کنند.

مربیان ورزشی، پزشکان و فیزیوتراپیست ها در حال کسب دانش روز افزون در زمینه فیزیوتراپی آسیبهای ورزشی و همچنین پیشگیری و تشخیص آسیب های ورزشی هستند. اگرچه برخی از روش ها استاندارد مراقبت باقی می مانند، ولی بعضی از آسیب ها میتوانند نیاز به مراقبت ویژه داشته باشند.

درمان آسیب های ورزشی با فیزیوتراپی

حتی اگر سالم باشید، با ورزش نامناسب، گرم کردن بدن و حرکات کششی، باز هم می توانید آسیب ببینید. اگر یک ورزشکار آسیب دیده هستید، با متخصصان فیزیوتراپی آسیبهای ورزشی ما در کلینیک فیزیوتراپی رایبد در مورد تهیه یک برنامه درمانی برای شما صحبت کنید. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا قدرت و تحرک خود را بازیابید و برای جلوگیری از آسیب‌های بعدی از همیشه تندرست‌تر باشید.

ما همچنین خدمات آموزشی را برای کمک به ورزشکاران ارائه می دهیم تا بهتر و هماهنگ تر شوند. حتی اگر آسیبی ندید، می توانید از فیزیوتراپی در پردیس ، فیزیوتراپی در دماوند ، فیزیوتراپی در رودهن ، فیزیوتراپی در گیلاوند ، فیزیوتراپی بومهن بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید