فیزیوتراپی بعد از جراحی تعویض مفصل

اگر آرتروز شدید در زانو دارید، فیزیوتراپی می تواند کمک کننده باشد. با درمان مناسب، می توانید درد را کاهش دهید و دامنه حرکتی و قدرت زانوی خود را بهبود ببخشید.

اگرچه گاهی اوقات آرتروز برای درمان های غیر جراحی خیلی شدید است. اگر چنین است، ممکن است برای بازیابی عملکرد زانوی خود به تعویض کامل زانو نیاز داشته باشید.

این جراحی معمولاً زمانی انجام میشود که:

 • سختی شدید در راه رفتن
 • حرکت محدود
 • درد شدید زانو

اگر جراحی تعویض مفصل زانو داشته اید یا در انتظار انجام آن هستید، پس از جراحی به فیزیوتراپی نیاز خواهید داشت. این به شما کمک می کند تا تحرک را دوباره به دست آورید.

پروتکل بعد از عمل راهنمایی است که جراح و فیزیوتراپیست شما در کلینیک فیزیوتراپی خوب در پردیس ممکن است از آن پیروی کنند. این تضمین می کند که بعد از جراحی زانو پیشرفت می کنید.

پروتکل جراحی تعویض مفصل زانو به شما و کلینیک فیزیوتراپی رایبد در گیلاوند شما چارچوبی برای ایجاد برنامه توانبخشی می دهد.

اگر انتظار انجام جراحی تعویض مفصل زانو را دارید، از جراح خود بپرسید که آیا پروتکل بعد از عمل دارد که شما باید آن را رعایت کنید. فیزیوتراپی شما نیز ممکن است یک برنامه اختصاصی داشته باشد.

هنگامی که پس از جراحی تعویض مفصل زانو از خواب بیدار می شوید، احتمالا زانوی شما در یک دستگاه حرکت غیرفعال پیوسته (CPM) باشد. این دستگاه به خم شدن و صاف کردن زانو به آرامی و به آرامی کمک می کند.

تنظیمات روی CPM میزان حرکت مفصل زانو را تنظیم می کند. فیزیوتراپی در رودهن می توانند با شما کار کنند تا مطمئن شوند دستگاه CPM به درستی تنظیم شده است.

فیزیوتراپی بعد از جراحی تعویض مفصل

یک فیزیوتراپیست ممکن است در اولین روز پس از جراحی شما را در بیمارستان ملاقات کند. این فرد را فیزیوتراپیست مراقبت حاد می نامند. در آن ملاقات، فیزیوتراپی مراقبت حاد ممکن است به شما کمک کند:

 • روی تخت بنشین
 • از تخت بلند شو
 • شروع به راه رفتن کنید

واکر استاندارد یا واکر چرخدار معمولا بعد از جراحی استفاده می شود. این دستگاه هنگام راه رفتن از شما پشتیبانی بیشتری می کند.

فیزیوتراپی بعد از جراحی تعویض مفصل

متخصص فیزیوتراپی همچنین از شما می خواهد تا زمانی که در بیمارستان هستید تمرینات زانو را انجام دهید. این تمرینات به بهبود رام و قدرت زانوی شما کمک می کند. آنها همچنین به حرکت مچ پا و باسن کمک می کنند. این راه رفتن را آسان تر می کند

ورزش های ساده می توانند به جلوگیری از تجمع خون در بدن شما کمک کنند. عبارتند از:

 • پمپاژ مچ پا
 • باسن خود را فشار دهید

تمرینات فیزیوتراپی برای کمک به جلوگیری از یک بیماری جدی به نام ترومبوز ورید عمقی (DVT) مهم هستند. این هنگامی است که یک لخته خون یک ورید بزرگ را مسدود می کند. اگر برای مدت طولانی بی حرکت باشید، مثلاً بعد از جراحی، به ویژه در معرض خطر هستید.

پس از جراحی تعویض مفصل زانو ، هدف اصلی شما مستقل شدن با تحرک عملکردی است. این شامل:

 • در حال حرکت در رختخواب
 • از رختخواب بیرون آمدن
 • پیاده روی

اگر در خانه خود پله دارید، باید بتوانید در آن راه بروید. فیزیوتراپی در دماوند می تواند به شما در آماده شدن برای این امر کمک کند.

زمانی که بتوانید این کارها را انجام دهید، آماده ترک بیمارستان خواهید بود.

فیزیوتراپی در منزل و کلینیک

فیزیوتراپی بعد از جراحی تعویض مفصل بطور معمول انتخاب کنید که یک فیزیوتراپی در منزل با شما ملاقات کند. این گزینه معمولا برای افرادی است که نمی توانند به یک کلینیک فیزیوتراپی انتقال پیدا کنند.

هدف شما از فیزیوتراپی در منزل ( فیزیوتراپی در منزل در دماوند ، فیزیوتراپی در منزل در گیلاوند ، فیزیوتراپی در منزل در رودهن ، فیزیوتراپی در منزل در بومهن ) این است که مطمئن شوید می توانید با خیال راحت در خانه خود حرکت کنید. شما به کار روی دامنه حرکتی و قدرت زانو ادامه خواهید داد. پیاده روی و بالا رفتن از پله نیز میتواند بخشی از فیزیوتراپی در منزل شما باشد.

بافت اسکار با بهبود برش شما تشکیل می شود. فیزیوتراپی شما میتواند از ماساژ و موبیلیزاسیون بافت اسکار ملایم برای کمک به بهبود تحرک برش شما استفاده کند. این می تواند به پوست و دیگر بافت های اطراف زانو کمک کند تا آزادانه تر حرکت کنند.

اگر بتوانید به کلینیک فیزیوتراپی رایبد مراجعه کنید، میتوانید فیزیوتراپی سرپایی را شروع کنید. در آنجا، شما به بهبود دامنه حرکتی زانوی خود ادامه خواهید داد. شما باید تا پایان هفته بتوانید زانوی خود را تا زاویه 90 درجه خم کنید

فیزیوتراپی بعد از جراحی تعویض مفصل زانو می تواند به شما کمک کند تا تحرک خود را دوباره به دست آورید.

در یکی دو روز اول پس از جراحی، یک فیزیوتراپیست به شما کمک می کند تا از تخت بیمارستان خود خارج شوید. با استفاده از یک وسیله کمکی شروع به راه رفتن خواهید کرد.

پس از خروج از بیمارستان، درمان را در خانه یا مرکز فیزیوتراپی ادامه خواهید داد. در پایان هفته دوم باید بتوانید زانوی خود را 90 درجه خم کنید.

تمرکز فیزیوتراپی بر بهبود قدرت و تحرک ادامه خواهد داشت. در طول هفته های سوم تا ششم، باید از استفاده از واکر به استفاده از عصا بروید.

تا پایان هفته هشتم، درد شما باید تحت کنترل باشد. شما باید بتوانید بدون دستگاه کمکی راه بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید